Jak mít do léta nohy jako bohyně

17.4.2013 00:01
Kosmetika

S příchodem teplého počasí přišel čas vylovit v šatnících krátké sukýnky a otevřené boty. Po zimě byste si neměly zapomenout na důkladnou přípravu. Poradíme vám pár triků, se kterými budete mít do léta sexy nožky jako pravá bohyně.

Pedikúra je základ

A kde začít? Přece od podlahy, tedy od chodidel. Dobrá pedikúra je základ. Můžeme mít sebehezčí sandálky, ale nehezky upravené nohy celkový dojem dokážou akorát zkazit.  Během podzimu a zimy dostávají nohy pořádně zabrat. „Celý den chodíme v uzavřených botách a v teplých ponožkách, takže kůže nemůže dýchat, snadněji se zapaří či popraská,“ říká Veronika Sajdoková z CCC. Dobrý tip na to jak mít jemná a pěkná chodidla je domácí peeling. „Smíchejte mořskou sůl s olivovým olejem a naneste na chodidla, dobře promasírujte, smyjte a pak použijte opatrně pemzu, uvidíte, že nožky budou jako z alabastru. Nezapomeňte chodidla také namazat krémem, skvělá je klasická vazelína nebo kaštanový gel,“ dodává Veronika Sajdoková z CCC.  Samozřejmostí jsou také pečlivě upravené nehty.  

Dlouhodobá sladká depilace

K tomu, aby nohy vypadaly skvěle, je dnes už depilace samozřejmostí. Pokud chloupky rostou častěji, žiletku vyměňte za vosk. Vyzkoušejte např. epilaci cukrovou pastou. Jedná se o jeden z nešetrnějších způsobů depilace, při které se chloupky vytrhnou i s kořínky. Depilace cukrovou pastou je méně bolestivá než ta klasická. Chloupky po ní také méně zarůstají a nohy vydrží hladké až 5 týdnů. Cukrová pasta je skvělou volbou, pokud jedete na delší dovolenou. Aby byly nohy krásně jemné, použijte dva dny po depilaci kvalitní peeling nebo lufu, zabráníte tím i případnému zarůstání chloupků. Pokud máte na nohou nehezké žilky, vyzkoušejte tzv. punčochy ve spreji.  Ty rafinovaně zakryjí drobné nedostatky pleti. Jsou ideální především v letním období, kdy je nošení klasických punčocháčů nepříjemné.

Řekněte dost celulitidě!

Jedním ze strašáků léta bývá pro ženy celulitida. Pokud s ní už máte tu čest, nemazlete se s ní, a co nejefektivněji vyprovoďte nevzhledné ďolíčky pryč. Celulitidy se sice jen tak nezbavíte, ale můžete ji zmírnit například vhodnou stravou. Zapomeňte však na “zázračné“ krémy a gely, nejlepší je aktivní pohyb, kterým lze zbytečné hromadění tuku v podkoží zmírnit. Během cvičení se odplavují toxiny a snižuje se tím množství nevzhledných dolíčků. Vyzkoušejte třeba Expresku - 30minutové kruhové cvičení pro ženy.  Kruhový trénink je zaměřen na svaly kritických partií, jejichž pravidelným procvičováním docílíte výrazného úbytku celulitidy. „Celulitidy se nezbavíte za pár týdnů. Jedná se o dlouhou cestu, proto by se mělo začít cvičit co nejdříve,“ doplňuje Petr Kořínek, ředitel společnosti Expreska. Aby cvičení mělo efekt na zmírnění celulitidy, zkuste cvičit v kompresních punčochách. Na začátku to možná bude nezvyk, ale za chvilku o nich nebudete vědět. Cvičení také doplňujte účinnými lymfatickými masážemi. Přednost dávejte ale ruční masáží před strojovou.

 

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

chce to pravidelně a pořádně roztahovat a roztahovat...
martexml@quick.cz  |  24.4.2013 12:37

Vždyť stejně na nich nezáleží! Stejně se nakonec dají stranou!
!!!  |  24.4.2013 13:02

Stoyan!
Bára  |  25.8.2013 09:13

Já chlastám kvůli vyvalenejm vočím a tělu jak tank už od jedenácti...
Dana  |  25.8.2013 09:16

Jak mit do leta nohy jako bohyne? Koupejte se kazdy den v konine. Budete...
poeta  |  4.9.2013 18:05

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *