Jak na celulitidu

29.3.2004 00:00
Kosmetika

Celulitida je problém životního stylu a její řešení spočívá ve změně stravy a každodenních návyků. Výzkum prokázal souvislost mezi znečištěním organismu a vznikem celulitidy. Zpomalené odbourávání toxinů je zřejmě odpovědné za vznik "pomerančové kůže". Chronická zácpa, narušené trávení, slabá funkce jater, stres, dlouhodobá únava, nespavost či sedavý způsob života hrají při vývoji této vady na kráse důležité role.

Pravidelné cvičení, které zlepšuje krevní cirkulaci a lymfatickou drenáž může pomoci. Každodenní dieta musí obsahovat dostatek syrové stravy jako čerstvé ovoce, saláty, naklíčená zrna a nerafinované cereálie. Dieta obsahující vysoké množství živočišných proteinů bez přiměřené kombinace se zeleninou a ovocem, zanechává v těle mnoho toxických metabolitů. Stejně tak průmyslová instantní strava s vysokým obsahem nestravitelných konzervantů, barviv a chemických přísad. Pití dostatečného množství čisté vody podporuje odstraňování nečistot z těla.

Kůže též dokáže eliminovat škodlivé látky. Speciální techniky kartáčování kůže pomáhají stimulovat lymfatickou drenáž a eliminovat toxiny. Celý povrch kůže včetně obličeje může být kartáčován speciální rukavicí či měkkým přírodním kartáčem. S masírováním se začíná od chodidel nahoru ke koleni, pak se pokračuje od kolen k bokům. Jemnými krouživými pohyby se masírují prsa a břicho. Obdobně se postupuje na rukou, od zápěstí k loktům a pak k ramenům. Vhodné je ukončení teplou sprchou.

Shahnaz Husain vyvinula proti celulitidě speciálně dva přípravky:

Krém proti celulitidě - Jedná se o vysoce účinnou recepturu k vyhlazení pokožky a redukci tukových buněk. Silné ajurvédské bylinky obsažené v tomto přípravku zlepšují cirkulaci krve a lymfy, pomáhají odvádět nahromaděné toxiny, podporují tvorbu kolagenních vláken a zvyšují pružnost a pevnost podkoží. Krém se lehce vstřebává, nezanechává pocit mastnoty a má příjemnou citrónovo-kořeněnou vůni. Složení 100g: Gotu kola, kurkuma, majoránka, indická hořčice.


Olej proti celulitidě (200 ml) - Obsahuje olivový olej, mandlový olej, sezamový olej, cedr himalájský, santál, nimbovník, indický ženšen, urad, shankhupushpi. Pomáhá nastartovat proces detoxikace a zlepšit krevní cirkulaci a lymfatickou drenáž.

Zdroj: Shahnaz Herbals

Ošetření ajurvédskou kosmetikou Shahnaz Herbals nabízíme zde

Související články

Celulitida

19.3.2004 00:00

Pročišťující dieta pro zdravý lymfatický systém

5.8.2003 00:00

Pouze pohyb v boji proti celulitidě nestačí

13.3.2002 00:00

Celulitida - druhý díl

3.5.2000 00:00

Celulitida - první díl

21.4.2000 00:00

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Samozdřejmě souhlasím s příspěvky přede mnou. Pohyb a pitný režim je...
Simona  |  22.4.2016 15:43

Mnohdá za celulitidu může voda..zkuste se odvodnit a uvidíte, třeba to...
Marika  |  20.6.2016 13:32

Mariko a jak se ti podařilo se odvodnit? Diuretika jsou na předpis. Díky...
?  |  20.6.2016 14:37

A teď přikvačí dealerka se sr*čem H2out a bude to. Známe.
připravuješ si půdu pro reklamu  |  20.6.2016 16:05

tohle mužu doporučit. Už po druhé aplikaci je pokožka vypnutější,...
Damoša  |  25.3.2018 14:12

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *