Hormonální poruchy a padání vlasů

5.10.2004 00:00
Kosmetika

Zvýšené vypadávání může být zcela přirozené při hormonálních změnách v organismu jako např. v době puberty, v těhotenství či v menopauze. Příčinou padání bývá též často velký stres, vážné onemocnění či špatná výživa po delší dobu. Také chemické poškození vlasů sehrává svou roli. Padání vlasů je však často i známkou hormonální poruchy.

Nejčastější hormonální poruchy spojené s padáním vlasů:

Snížená funkce štítné žlázy - hypothyreóza - může vést k difůznímu vypadávání vlasů, lámavosti vlasů a nehtů, suchosti kůže, přibývání váhy a k únavě.
Zvýšená funkce štítné žlázy - hyperthyreóza - způsobuje též difůzní vypadávání vlasů společně se zvýšeným maštěním pleti, ubýváním na váze, zvýšením chuti k jídlu, hyperaktivitou, nadměrným pocením a bušením srdce.
Zvýšená produkce androgenních (mužských) hormonů má u žen za následek řídnutí vlasů v přední části skalpu, maštění kůže na obličeji a hlavě a nadměrné ochlupení.
Nadměrná či snížená tvorba inzulínu ve slinivce má za následek sníženou či zvýšenou hladinu cukru v krvi, což se může projevit vypadáváním vlasů a zvýšenou senzitivitou pokožky hlavy na dotek.
Polycystické vaječníky mohou způsobovat tzv. virilizaci žen, kdy vlasy slábnou a vypadávájí a na obličeji začínají růst nežádoucí chloupky.

Pokud máte podezření, že by vaše potíže s padáním vlasů mohly být způsobeny hormonální poruchou, měli byste navštívit endokrinologa.
Autor: mk

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Já sem vytzkoušel hodně příravků, které slibovali všechna možná...
Jarda  |  29.4.2016 14:44

čtu tady o folixilu a nemohl sem najít nikde žádné stránky. kde se tedy...
Petr  |  29.5.2016 11:54

Tady koukni http://www.folixilpromuze.cz/ taky sem je dlouho hledal.
Richard  |  30.5.2016 16:46

Ahoj rád bych se zeptal za kolik tak ten folixil kupujete a kolik platíte...
Aleš  |  23.6.2016 07:18

ahoji htelbichse zeptat jak umejit hlavu vipadavajimi vlasy
ondra  |  27.9.2016 16:56

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *