Dobře vypadat

4.7.2000 00:00
Kosmetika

Na vzhledu záleží. Když lidé dobře vypadají, dobře se cítí. Péče o sebe a o svou plet dává smysl. Tím, jak vypadáte, znázorňujete vaši osobnost a ukazujete, že máte o sobě pozitivní smýšlení.

Pro mladé je ze všeho nejdůležitější vypadat dobře - pro některé je to úplná vášeň. Někdo v pubertálním věku s akné nebo 25letý s velmi suchou nebo velmi mastnou pletí a vlasy bez života si může myslet, že nemá cenu se obtěžovat, zvláště když již bezúspěšně zkoušeli svůj problém vyřešit.

Pro mladé je ze všeho nejdůležitější vypadat dobře - pro některé je to úplná vášeň. Někdo v pubertálním věku s akné nebo 25letý s velmi suchou nebo velmi mastnou pletí a vlasy bez života si může myslet, že nemá cenu se obtěžovat, zvláště když již bezúspěšně zkoušeli svůj problém vyřešit. A pro mnoho dalších, jak léta přibývají, začínají ztrácet zájem o péči o vlasy, pleť, líčení, zdravé jídlo, držení těla a oblékáni. Nemělo by to tak být a nemusí. Hodně dobrých lidí nevyužije nikdy plně svých možností jednoduše proto, že ukrývají sebe a svoji vnitřní krásu za bezbarvým, beztvarým oblečením, matnými vlasy bez života, stravou bez chuti a hodnoty a zastaralým nebo žádným líčením. Není divu, že jsou skleslí, unavení a bez sebevědomí.

Mnoho lidí, kteří toto čtou, nebude souhlasit. "Hloupost", řeknou. Nezáleží na tom, jak někdo vypadá. Důležitý je charakter. Vnitřní krása se projeví bez ohledu na ostatní.

Samozřejmě je to možné. Ale není nic špatného trochu to podpořit. Nakonec, jak člověk vypadá, často odráží, jak se cítí. A pocity ovlivňují postoj. Kosmetická krása ovlivňuje pouze povrch, ale opravdová krása prostupuje celou osobnost. A obě dvě jsou ve spojení. Existuje nedělitelná čára mezi zdravím a krásou na všech stupních.

Dobrá péče o vlasy a pleť může člověka předělat. I něco tak jednoduchého jako trochu rtěnky na rty nebo odborná manikúra může zahnat špatnou náladu na dobu, která postačí k nějaké pozitivní činnosti. Správné pěstění a výživa přináší obrovskou nezměřitelnou odměnu v sebejistotě, elánu, energii a plném zdraví, v tom, že vypadáme a cítíme se dobře - zevnitř i zvenku. Věk s tím nemá co dělat. Ustaraná vráska jedné osoby je pouze vráskou od smíchu u osoby jiné.

Zdroj: Kathryn Marsden - Zdravá a krásná pleť

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Me to nevadi!
kytka  |  7.12.2006 01:35

článek je ok a je v něm hodně pravdy.
H  |  7.12.2006 12:37

clanok je bez ironie ozaj vyborny
ma  |  5.9.2009 22:02

Chudák seniorka v 27letech ...
Adriena  |  5.9.2009 22:28

Ahoj je mi 12let u nás se holky malujou oči ale já mám strach co když...
OL  |  2.5.2013 15:23

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *