9 domácích prostředků na zklidnění sluncem spálené pleti

2.7.2012 00:01
Kosmetika

Zde naleznete 9 přírodních látek, které mohou pomoci od sluncem spálené pleti:

Aloe vera gel - ale vera je nejlepším řešením pro spálenou pleť. Použijte nejlépe přípravek s co nejmenším množstvím chemických konzervantů nebo pokud máte áloi doma, tak pleť potřete lepivou dření z vnitřku čerstvě uříznutého listu.

Jedlá soda - soda bikarbonáta - při spálenině kůže sluncem smíchejte 4 lžičky jedlé sody v misce s čistou vodou, namočte do toho čistý kus bavlny či vatový tampónek a potřete tím spálená místa.

Hydratování organismu čistou vodou - Dlouhodobější slunění často způsobuje dehydrataci organismu, proto je vhodné pít dostatečné množství neperlivé vody. Chvilkové posezení v chladné nechlorované vodě též pomáhá.

Odstředěné mléko - Smíchejte jeden hrnek mléka se čtyřmi hrnky chladné vody, namočte do toho obklad a přiložte ho na postižená místa na půl hodiny každé čtyři hodiny do doby, kdy neodezní bolest a podráždění.

Vitamín E - Je vhodný pro případy, kdy kůže nebyla ošetřena ihned a došlo k loupání kůže. Na postižená místa použijte vitamín E z propíchnuté kapsle či tekutou formu vitamínu E. Ujistěte se, že používáte přírodní formu vitamínu E nikoliv syntetický vitamín E.

Ovesné vločky - Napusťte vanu vlažnou vodou a vložte do ní čistou ponožku naplněnou 1 hrnkem ovesné mouky či vloček. Až koupel získá mléčné zabarvení, tak se do ní ponořte.

Zelený čaj - Ponořte se do chladné lázně, kde plave 6 či více čajových polštářků či si vychladlý polštářek přiložte přímo na postižené místo.

Jablečný ocet - Nepasterizovaný a nefiltrovaný jablečný ocet může být použit k úlevě od bolesti a k urychlení hojení při slunečních popáleninách. Může nejprve trochu pálit, ale je účinný.

Levandulový éterický olej - Potření spálené kůže kvalitním éterickým olejem z levandule zklidní pokožku a urychlí hojení.

Použitý zdroj: NaturalNews

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

na běžné spáleniny je dobré ihned po ochlazení natřím medem....
jarry  |  2.7.2012 22:14

Velice dobré a mám to mockrát vyzkoušeno.Jako dítě jsem byl každou...
Ivo  |  3.7.2012 16:32

Vynikající je také acidofilní mléko nebo bílý jogurt. Ten tolik...
Markéta  |  9.7.2012 13:01

Pravda! Ja do jogurtu davam jeste 2-3 kapky cisteho eterickeho oleje...
Karin  |  12.3.2013 11:53

na webu senzycolu jsem četla, že pomáhá ke správné pigmentaci pleti,...
Beáta  |  22.12.2014 23:22

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *