7 způsobů, jak podpořit růst vlasů

10.9.2013 00:01
Kosmetika

Pokud chcete, aby vaše vlasy rosly rychleji, nebo pokud chcete podpořit růst nových vlasů, pak vypijte šálek zeleného čaje (bylo zjištěno, že zelený čajmůže podpořit stimulaci růstu vlasů) a přečtěte si každé slovo na této stránce velmi pečlivě.

1.. Získejte více těchto základních vitamínů


Existuje sedm klíčových vitamínů, které jsou nezbytné pro růst vlasů. Patří mezi ně:
Vitamin A - udržuje vlasy a vlasovou pokožku hydratovanou a zároveň reguluje produkci kyseliny retinové - základní kyseliny, potřebné u vlasových folikulů.
Vitaminy skupiny B - Stimulují růst a zlepšují dýchání buněk vedoucí k růstu vlasů.
Vitamin B3 - zlepšuje cirkulaci v celém tělě, včetně pokožky hlavy, což vede k regeneraci nově rostoucích  vlasů.
Vitamin B12 - stimuluje tvorbu červených krvinek, které pomáhají vlasovým folikulům získat více kyslíku. Bylo také zjištěno, že B12 pomáhá zastavit předčasné šedivění vlasů.
Vitamin C - pomáhá posilovat vlasy a zabránit poškození, třepení a vypadávání vlasů. Stimuluje růst nových tkání a nových vlasů.
Vitamin E - stimuluje krevní oběh, udržuje zdravý imunitní systém, který je důležitý pro zdravé vlasy a udržuje vlhkost ve vlasech a vlasové pokožce.
Biotin -  je známý jako “vitamín pro vlasy“, biotin zvyšuje produkci červených krvinek, stimuluje hladinu inzulínu, který pomáhá dodávat glukózu do vlasových folikulů a také pomáhá stimulovat keratinocyty - buňky, které jsou zodpovědné za zvýšení síly a zdraví našich vlasů.

Je také důležité se ujistit, že máte dostatečné množství minerálů železa a zinku ve vaší stravě. Železo pomáhá zlepšit krevní oběh v pokožce hlavy, která zlepšuje přenos kyslíku do vlasových folikulů. To také umožňuje, aby tělo snadněji využívalo bílkoviny, které pomáhají  růstu vlasů.

2.. Jezte více bílkovin
Proteiny poskytují stavební kameny pro růst nových vlasů. Nedostatek bílkovin vede k ochabnutí růstu. Můžete získat více bílkovin z masa, ryb, vajec, ořechů a fazolí.

3.. Zkuste vtírání těchto olejů do vlasů a skalpu

Vtírání přírodního oleje do vlasů pomáhá stimulovat růst vlasů a zlepšuje zdraví vlasů v mnoha ohledech. Pomáhá odstranit špínu a nečistoty a odblokovávát vlasové folikuly, dodává vlhkost a posiluje vlasy.  Oleje pomáhají dodávat živiny a vitamíny přímo do vlasů a vlasové pokožky.

Patří mezi ně: olivový olej, kokosový olej, levandulový olej, ricinový olej, jojobový olej, mandlový olej, rozmarýnový olej, rybí tuk, olej Emu, tea tree olej, Arganový olej, olej z hroznových jader, hořčičný olej, a avokádový olej.

4.. Zkuste domácí maska na vlasy

Jedním z důvodů pro nedostatečný růst vlasů může být poškození vlasů z nadměrného používání drsných stylingových přípravků, chemicky laděných šamponů a tepelných stylingových zařízení. Masky pro vlasy pomáhají opravovat škody, které mohou znemožnit vlasům růst rychleji a zdravěji.
Jedna vlasová maska zahrnuje smíchání lžíce medu, majonézy, rostlinného oleje a brandy s jedním žloutkem a pak aplikování směsi na nemyté vlasy. Nechte půl hodiny a pak vypláchněte přírodním šamponem.

5..Vyzkoušejte tuto bylinku
Saw Palmetto extrakt byl identifikován jako jeden z nejúčinnějších bylin pro zastavení vypadávání vlasů a stimulaci růstu nových. Užívání Saw Palmetta ve formě tablet by mohlo pomoci, aby vaše vlasy rostly rychleji.

6.. Vyzkoušejte tento recept na Stimulátor pokožky hlavy
Smíchejte jednu lžičku vodky, 5 kapek levandulového oleje a 3 kapky oleje rozmarýnu a přidejte jednu polévkovou lžíci destilované vody. Ponořte prsty do směsi a jemně vmasírujte do pokožky hlavy. Směs zabijí bakterie, odstraňuje nečistoty a otevírá vlasové folikuly, aby mohly nové vlasy rychleji růst.

7.. Zkuste masáž hlavy

Provádění masáže vlasové pokožky zvyšuje krevní oběh. To pomáhá dodávat kyslík a základní živiny do vlasových folikulů, aby byl podpořen zdravý růst vlasů. Pomocí jednoho z výše uvedených olejů bude masáž ještě účinnější.

Zdroj: Revitalise your health

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

A co „Vlasové hnojivo"? Hodně to propagují...
Distance  |  19.5.2018 20:53

jo naserte si na hlavu všechno doporučené.
,,  |  19.5.2018 21:12

Urcite doporucuji vlasove hnojivo. Je to skvely doplnek pro pevnost, lesk a...
Mondis  |  26.7.2018 10:09

http://kosmetika.doktorka.cz/pece-o-vlasy-dle-jejich-typu/
:-)  |  26.7.2018 11:01

Ahohj holky, já začala ted používat doplnky stravy s kolagenem a...
Sabina Pazderova  |  7.8.2018 14:15

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *